Trzeźwiejący alkoholik – o życiu i trzeźwieniu..

To skrócony poradnik życia. Zadziała dy zacznę postępować z jego zasadami już dziś, teraz. Nie jutro ( jak to odwieczne „od jutra nie piję”).

Nie jestem w stanie zaplanować całego życia. Nie jestem w stanie przewidzieć co się z mną stanie za rok, miesiąc czy tydzień.

Ale jestem w stanie przetrwać bez alkoholu jedną dobę, kolejne 24 godziny. To potrafią wszyscy. I przetrwam je bardzo owocnie pod warunkiem że będę stosował się do poniższych zaleceń, zgodnie z własnym sumieniem, w zgodzie z samym sobą.

Pozdrawiam

Jerzy


PROGRAM NA 24 GODZINY 

+  Właśnie dzisiaj chcę spróbować przeżyć ten dzień dobrze i nie od razu załatwić w nim problemy całego mojego życia. Spróbuję przeżyć go tak, jak nie miałbym jeszcze odwagi żyć przez resztę mojego życia.

+  Właśnie dzisiaj chcę być szczęśliwy. Zakładam, że prawdą  jest „najczęściej ludzie są na tyle szczęśliwi na ile postanowią nimi być„.

+  Właśnie dzisiaj chcę dostosować się do tego co jest, a nie próbować dostosowywać wszystko do moich własnych życzeń. Chcę sprostać mojemu losowi jakikolwiek on będzie.

+  Właśnie dzisiaj chcę ćwiczyć mój umysł. Chcę poznawać rzeczy godne poznawania. Chcę nauczyć się czegoś użytecznego. Chcę czytać coś wymagającego wysiłku, myślenia, skupienia.

+  Właśnie dzisiaj chcę ćwiczyć moją wolę na trzy sposoby:

1.  zrobię coś dobrego i nie wypomnę tego ani nie pochwalę się tym

2.  dokonam co najmniej dwu rzeczy, na które zwykle nie mam ochoty

3.  nie okażę nikomu, że moje uczucia zostały zranione

+  Właśnie dzisiaj chcę mieć plan postępowania; mogę nie trzymać się go ściśle, lecz spróbuję uchronić się od pochopności i niezdecydowania.

+  Właśnie dzisiaj znajdę spokojną chwilę dla siebie i spróbuję się odprężyć. Spojrzę wtedy na moje życie z lepszej perspektywy.

+  Właśnie dzisiaj chcę pozbyć się obaw i cieszyć się tym co piękne. Ufam, że dając z siebie dużo światu, dużo przez to zyskuje.

+  Właśnie dzisiaj chcę być zgodny z otoczeniem. Chcę dobrze wyglądać być odpowiednio ubrany, mówić spokojnym tonem, być uprzejmym, nie krytykować niczego, nie wyszukiwać „dziury w całym” i nie zmieniać nikogo z wyjątkiem samego siebie.
Jeżeli moja strona ci się podoba dodaj prosze plusik…
Reklama
Jest możliwość umieszczenia reklamy na mojej stronie. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu